Million Marihuana March 8.5.

10.3.2010 00:00
Million Marihuana March 8.5.Třináctý ročník demonstrace za legalizaci konopí odstartuje v sobotu 8. května ve 13:00 na Karlově náměstí v Praze, odkud se příznivci marihuany vydají v průvodu přes Václavské náměstí a pražské Vinohrady do parku Parukářka na Žižkově.

Mírumilovný happening se uskuteční v rámci celosvětové akce Global Marihuana March, která letos probíhá ve více než 300 metropolích po celém světě. V České republice je demonstrace kromě protestního pochodu pojata také jako celodenní hudební festival.

Demonstrace si klade za cíl upozornit na nesmyslná a nespravedlivá trestní stíhání drobných pěstitelů konopí vyplývající z nedostatků a přežitků v drogových zákonech a veřejně požaduje následující nezbytné reformy:

- poukázat na legislativu o konopí, která je v rozporu s Ústavou ČR
- legalizace marihuany pro léčebné účely
- legalizace pěstovaní a držení konopí pro osobní spotřebu
- prosadit svobodu pěstovat a využívat marihuanu pro vědu a výzkum
- podpora diskuse o léčebném využití marihuany
- přinášet věcné a objektivní informace o konopí široké veřejnosti


Tyto požadavky ve svém projevu otevřeně přednese na začátku demonstrace mluvčí organizátorů ze sdružení Legalizace.cz, které se jako občanská iniciativa veřejně distancuje od případné kampaně politických stran a jejich předvolebních slibů před nadcházejícími parlamentními volbami.


V konečné destinaci bude tak jako v minulém roce připraven konopný happening se třemi hudebními pódii, unikátním konopným trhem a pestrou paletou projevů, přednášek, workshopů, stánků s občerstvením a zábavných aktivit.

Více o programu na http://mmm.legalizace.cz/page/program

Na festivalu, který v loňském roce dosáhl návštěvnosti kolem 15.000 lidí, vystoupí mnoho populárních kapel, DJs a dalších umělců, včetně efektní fireshow po setmění.
Celé dění je pro všechny účastníky pochopitelně zdarma.

Produkce na hudebních pódiích bude letos opět k vidění on-line na serveru http://mmm.legalizace.cz/page/streaming

Kdokoliv, kdo by nám chtěl pomoci s akcí, prosím ozvěte se na info@legalizace.cz. Sháníme pomocníky jak na akci samotnou, tak na její propagaci - umisťování bannerů na spřátelené weby, roznos letáku a výlep plakátů, rozesíláni informací o akci kamarádum a známým, případně nepřehnané přispívání do diskusí na webu, které se týkají tématu.

 


Legalizace.cz
Gallery
zde můžete zadat e-mail
pro odebírání novinek

captcha