TZ: Novelizace zákona situaci kolem konopí nezměnila - na Parukářce se bude opět demonstrovat za legalizaci

4.5.2010 10:10
Nový trestní zákoník platný od 1. ledna letošního roku nepřinesl pro uživatele konopí nic převratného. Ačkoliv média celé Evropy informovala o legalizaci konopí v České republice, opak byl pravdou. Sice se u nás snížily tresty za držení nebo pěstovaní konopí a nakládání s touto drogou v malém množství se dostalo oproti loňskému roku na úroveň přestupku, situace ale jinak zůstala nezměněna.


“Jakékoliv neoprávněné nakládání s konopím je trestné  a postižitelné vždy”,  napsaly společně začátkem roku ve svém tiskovém prohlášení Národní monitorovací středisko pro drogy a drogové závislosti, Centrum adiktologie a Národní protidrogová centrála.

Občanské sdružení Legalizace.cz reaguje na přetrvávající prohibici marihuany v naší zemi pořádáním v pořadí již 13. ročníku Million Marihuana March – demonstrace za legalizaci konopí, která začne 8. května 2010 ve 13.hodin na Karlově náměstí v Praze a poté se průvodem přesune do parku Parukářka, kde bude pokračovat až do večerních hodin kulturním happeningem, na kterém mimo jiných umělců vystopí kapely Posmrtné zkušenosti a Propaganja či DJ Pixie. Na pódiu vystoupí také řada hostů.  Kromě Jiřího X. Doležala nebo Kanaďana Ricka Simpsona, jenž proslul výrobou konopného výtažku, zde promluví i nemocní lidé užívající marihuanu k léčbě.

Demonstrace na vyjádření nesouhlasu s kriminalizací konopí si klade za cíl poukázat na novou drogovou legislativu, která i nadále diskriminuje  a upírá každému občanovi naší země jeho práva a svobody na vlastní zdraví deklarované Ústavou ČR.

“Prohibiční drogová politika České republiky podporuje černý trh s konopím a napomáhá drogovým mafiím k neuvěřitelným ziskům. Díky neochotě vlády přijmout větší odpovědnost za zatím nelegální omamné konopí v naší společnosti, neexistuje efektivní metoda kontroly původu a kvality marihuany. Předražené konopí, dostupné pouze na černém trhu, by se za rozumné legislativní úpravy mohlo stát nejen efektivním legálním lékem, ale i z daní vyplývajícím přínosem do státní pokladny.”, vytkl zákonodárcům Robert Veverka, mluvčí o.s. Legalizace.cz.
Sdružení Legalizace.cz nesouhlasí s přežitou konopnou politikou a jasně a srozumitelně žádá vládu o následující:

    * Legalizaci pěstování a držení konopí pro léčebné účely
    * Legalizaci pěstování a držení konopí pro osobní potřebu
    * Svobodu pěstovat konopí pro vědu a výzkum
    * Objektivně informovat veřejnost o konopí, jeho rizicích i pozitivních účincích

“Konopí je tradiční bylina, kterou lidstvo pro její léčivé účinky používalo po tisíceletí. Současná konopná legislativa neumožňuje lidem beztrestně pěstovat tuto rostlinu, která má potenciál zlepšit jejich zdraví a to s minimálními náklady. Staří a nemocní lidé užívající konopí nejsou společnosti nijak nebezpeční a neměli by být vystavováni policejní persekuci,” řekla k novému zákoníku Hana Gabrielová, místopředsedkyně Legalizace.cz.

“I přes nepříznivou situaci jsme se rozhodli podpořit všechny , kteří bylinu konopí hodlají využít pro zlepšení svého zdravotního stavu. V rámci akce “Semínka seniorům” poskytujeme nejen semínka, ale odpovídáme i na dotazy týkající se pěstování, léčby a konopné legislativy”, dodala Gabrielová.

 

Kontakty:

    * Robert Veverka, mluvčí Legalizace.cz, tel.: 773 691 561, mail: robert@legalizace.cz
    * Jiří Novák, předseda Legalizace.cz, tel.: 608 115 146, mail: jirka@legalizace.cz
    * Hana Gabrielová, místopředsedkyně Legalizace.cz, tel.: 777 027 012, mail: hanka@legalizace.cz

Hosté na MMM:

    * Jiří X. Doležal: Reflex
    * Michal Ruman: Občanské sdružení Konopa
    * František Písařík: ENCOD, mezinárodní situace
    * Jiří Stuna: chrudimský policista, zastánce a propagátor legalizace marihuany
    * Jakub Jančík: moderátor serveru Free-grower.cz
    * Filip Polívka (Kanada): Pacient s roztroušenou sklerózou
    * Rick Simpson (Kanada): Vynálezce léčivého výtažku z Konopí
    * Jana Budařová: Konopí je lék
    * Petr Ladislav Kodym: onkologický pacient užívající marihuanu k léčbě, stíhaný Policií ČR


Legalizace.cz
Gallery
zde můžete zadat e-mail
pro odebírání novinek

captcha