Konopný trh na MMM

30.4.2010 10:10
Konopný trh na MMMObčanské sdružení Konopa pořádá letos již podruhé v rámci MMM konopný trh, který přiblíží současné využití a možnosti zpracování a užívání této kulturní rostliny. Konopný trh nabídne výrobky domácích i zahraničních producentů a distributorů, včetně ukázek výrobků z ručního konopného papíru či v přírodě rozložitelných konopných plastů. Součástí trhu bude i občerstvení z konopných potravin a výstava o historii využití konopí.

Podle našich předků nám konopí darovali bohové, abychom je využili od nejmenšího lístku až po nejhlubší kořen. Dává nám potravu, oděv, stavební materiál, papír i palivo. Navíc dokáže léčit nemocné, a může napomoci i při ozdravění vašeho domova.

Co vás v rámci konopného trhu čeká?

V rámci konopného trhu se představí infostánek Legalizace, který poskytne tiskový servis a zázemí novinářům. Na stánku Legalizace se zároveň budete mít možnost se dozvědět více o vzniku diskuzního fóra Free-grower.cz a odnést si čerstvé výtisky Konoptika.

Samostatný stánek bude mít společnost Konopí je lék, která bude prezentovat materiály poskytované pacientům konopné apatyky a zvát na chystaný benefiční koncert na 11.5. do Paláce Akropolis. 

Na stánku společnosti Arizer budete mít příležitost na vlastní kůži vyzkoušet přístroj vaporizer a hned o kousek dál se seznámíte s 00 boxy z cedrového dřeva, které se používájí pro zrání a uskladnění bylin.

Konopa přichystá již tradiční přehled konopných lahůdek včetně konopné kosmetiky značek HEMPZ a Cannabios. Pro zájemce o pěstování budou k dostání certifikované odrůdy konopí která o.s. Konopa distribuje v rámci již 11. ročníku Akce 100 kytek aneb Pěstujte konopí beze strachu.

Samostatný stánek budou mít panové Bayer&Romsy, kteří budou nabízet stejnojmenou kosmetiku.

Stánek Ecovoice nabídne nejen oblečení a doplňky z konopí, ale i z biobavlny a také konopné obutí.

Společnost Hempdog zde uvede novou kolekci konopného oblečení pro malé i velké, včetně oblíbených konopných ponožek.

Dárky, hrnky a vodní dýmky pro sebe nebo své blízké budete moci pořídit na stánku konopné keramiky.

Pokud stavíte či o stavbě domu uvažujete, určitě se zastavte na stánku společnosti Mabeko, která se stavěním z konopí zabývá a bude zde prezentovat konopné izolace a další stavební materiály společnosti Canabest.

U stánku zdravé jidelny Spirála z Českých Budějovic budete mít příležitost ochutnat zdravé konopné pokrmy a na zchlazení se bude u DJ stage tvořit konopná zmrzlina.

Konopí je přadnou a olejnatou rostlinou a bylo jednou z prvních cíleně pěstovaných plodin a hlavním surovinovým zdrojem velkých starověkých i novověkých civilizací. Díky přizpůsobivosti klimatu a širokému využití se postupně rozšířilo do všech koutů světa. Během období vynuceného útlumu byly vyšlechtěny speciální odrůdy se sníženým obsahem THC. Pěstování odrůd s THC pod 0,2 % akceptovala EU i další státy, a proto se dnes konopí vrací na světová i česká pole.

Legalizace.cz
Gallery
zde můžete zadat e-mail
pro odebírání novinek

captcha