Million Marijuana March 2001 - Space Odyssey

22.3.2010 10:40
Milion marihuana march na Letné 5. května 2001 měla být zatím nejprofesionálněji připravená akce. Bohužel policie sabotovala vjezd aut do Letenských sadů, takže jsme začali pozdě, akce navíc měla spíš charakter free taneční party, než demonstrace, což pochopitelně odradilo média.

V jednu chvíli se na místě mohlo nacházet až 1000 lidí – soundsystémy byly roztahané po půlce Letné. Taneční hudba navíc neoslovuje konzervativnější huliče… a bez vystoupení řečníků možná některým lidem nebylo úplně jasné, proč tam jsou. Rocková stage se nakonec nekonala. Když nakonec večer začalo pršet, vydrželi na Letné právě jenom technaři… živě byla akce přenášena na Internetu, a to jednak jako MP3 stream (v rámci vysílání Rádia 16),    jednak i jako video přenos!

Report Jak vypadala 2001: Space Odyssey

MMM 2001 podpořili:
    * Občanské sdružení za legální konopí (sjednotilo se s SPK…)
    * www.legalizace.cz
    * soundsystémy AKA, Gardenzitty, a další (celkem 5)
    * ohlasy: fotoreport, techno.cz. http://gonza.techno.cz/archiv/marihuana050501/
    * pěkný článek a fotoreport z akce zveřejnil časopis Reflex…
    * odhadem se zúčastnilo 1000 lidí

Akce MMM 2001 se uskutečnila i v Brně na náměstí Svobody, kam akci přijeli podpořit: DJ's Matsuwa a Lucky Dub s MC General Kryshpeen, kteří však po technických problémech mnoho nezahráli a nahradilo je osazenstvo 6 bubeníků. Na demonstraci mohlo být celkově přes 300 lidí,  nikdy však víc než 150 naráz.


Legalizace.cz
Gallery
zde můžete zadat e-mail
pro odebírání novinek

captcha