Million Marijuana March 2002 - Liberation Day

22.3.2010 10:50
Sešli jsme se 4. května opět na Letné. Happening Million Marijuana March opět nebyl oficiálně povolen, kapely hráli z plošin nákladních aut zaparkovaných na přilehlém parkovišti. Vysloužili jsme si velkou pozornost policie, která zmobilizovala do pohotovosti několik desítek posádek aut, i obrněných.

Akce byla pojata jako happening a hudební festival. Na místě byly k dispozici podpisové archy Petice za zrušení cenzury, kterou pořádal Jiří X. Doležal), informační materiály o využití technického konopí (Konopa) a brožura vydaná u příležitosti MMM. Návštěvníci mohli využít pohostinství čajovny či stánku s občerstvením. Akci předcházela tisková konference a byla k ní vydána tisková zpráva. MMM se sloučilo s protestní akcí za svobodu projevu k jejíž organizaci se přihlásili: Marek Jehlička - konopným ombudsman a sdružení Konopa, které se schválením § 188a odst. 2b hák. 167/98 Sb. obávalo vzniku zbytečné represe a předsudků, při jakékoliv zmínce o konopí.

MMM v roce 2002 podpořili:
   * Kapely: Nottingham, Naslouchejte hlasu vypravěče, Divokej Bill, Plexis, Mata Hari, Pila, Chalupáří, Seno, Need of Activity, T.H.C., Vodopumpamasomlejn, Soundsystémy: Soudsphere, Cirkus Alien, Mayapur, Radio 16, 85, Gardenzitty, Nabazigangoo, AKA, Hedonix,
   * DJ´s: Tráva, Pavel Krejdl, Sidecar a další…
   * ŘečníciIvan Douda - Drop In; Hanka Sibřinová – pacientka s roztroušenou sklerózou; Marek Jehlička - konopný ombudsman; Michal Polák - OSLíK; Pavel Severa - poslanecká sněmovna v zastoupení; Jiří X. Doležal  Reflex; Hanka Gabrielová – o.s. Konopa; Bushka Bryndová - novinářka

Happening v Plzni pořádalo sdružení Exist v Mlýnské strouze. Brněnskou demonstraci organizoval,  od 13:00 na Náměstí Svobody,  člen Občanského Sdružení za Legální Konopí Vašek Linkov.

Fotoreport na techno.cz Dan & Juki


Legalizace.cz
Gallery
zde můžete zadat e-mail
pro odebírání novinek

captcha